SolartechnikaSolarTechnika_animacia

 

 

Steny, ktoré zarábajú

Postaviť modernú estetickú administratívnu alebo rezidenčnú budovu dnes nie je zriedkavosťou. Umožniť jej zarobiť si na seba nemusí byť pravidlom. S použitím inovatívnej novinky ProSol TF môžete do rúk dostať dlhodobý tromf.

Neustále sa zvyšujúce ceny energií tlačia projektantov k dôslednému znižovaniu energetickej náročnosti budov. Pasívne rodinné domy už nie sú veľkou neznámou. Aj v prípade rozsiahlejších projektov už riešenie nie je komplikované. Doteraz každého projektanta strašil veľký obvodový plášť, ktorý doslova „žral" energiu. V prípade fasád ProSol TF však platí jednoduchá rovnica - čím väčší plášť, tým viacej získanej energie. Zelenej energie.

 

Riešenie treba hľadať vo fotovoltaike - energii budúcnosti. Jej hlavným výsledkom je premena slnečného žiarenia na energiu. Výhodou takejto energie je jej čistota a redukcia emisií CO2. Cez deň sa elektrina vyrába a používa na vlastnú spotrebu, prípadne sa predáva energetickému odberateľovi a večer malú časť zo siete odoberáme. Počas roka mŕtve mesiace neexistujú. Aj keď vonku panuje tvrdá zima, slnko je síce slabšie, no neustále pomáha vyrábať energiu na paneloch. Návratnosť pri budovách postavených na desiatky rokov môžete očakávať už po prvej dekáde.

 

Solárny fasádny modul ProSol TF nepôsobí rušivo a spĺňa parametre pre použitie na ekologické budovy. Je určený aj pre nevetrané fasády a okná. Predstavuje akési nepriehľadné sklo v medziokenných priestoroch alebo čiastočne priehľadné okná. Pri vetraných fasádach sa fotovoltaické články montujú buď priamo na opláštenie budov alebo druhou možnosťou je aj integrácia panelov priamo do izolačného skla transparentného obvodového plášťa. Veľkou výhodou je jednoduchá inštalácia rozvodov, efektivita využitia svetla a nízka závislosť na vonkajšej teplote.

Spoločnosť Schüco zúročila svoje 60-ročné skúsenosti v oblasti technológií transparentných konštrukcií budov a takmer 20-ročného pôsobenia v oblasti solárnej techniky. S podnikovou koncepciou Energy3: energiu šetriť - energiu získavať - energiu riadiť - spoločnosť nastolila inovatívny energetický koncept. Vďaka odborným znalostiam prináša styčnú plochu medzi architektúrou a životným prostredím.

www.schueco.sk

 

 

Späť

Komentáre k článku | Pridať komentár

Darina Lacková (11.03.2014)

Dobrý deň, zaoberáme sa predajom a ponúkame sortiment týkajúci sa ohrevu TÚV, vykurovania a výrobe energie. Chcem vedieť, koľko kolektorov je potrebné na výrobu el.energie, ktorá by postačovala na priemerný rodinný dom. Ďakujem

Marcel Vrábel (17.04.2013)

Dobrý deň, mal by som záujem o viac informácií ohľadne fotovoltaiky. Zaujíma ma systém pripojenia do siete, koľko panelov je nutné pre cca spotrebu 8KWh

Michaela Krahulcova (02.11.2011)

Dobrý deň, pán Holkovič,

poprosila by som Vás zaslať tento dopyt na email schueco@schueco.sk . Automaticky bude adresovaný na kolegu pôsobiaceho v tejto produktovej línii.
Ďakujem

Krahulcová
Schueco International KG, organizačná zložka Slovensko

holkovič emil (30.10.2011)

Dobrý deň,
môžete nám poslať viac info materialov/techniku montáže/ a podobne o fasadnych solárnych paneloch ?
Ďakujem Holkovič

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
8 + 5 =
Odoslanie formulára