SolartechnikaSolarTechnika_animacia

 

 

Solárna energia pre obce a mestá

 1 2 3 4 5 > 

Solárne osvetlenie s dvojnásobným výkonom

Solartechnika 4/2011

Máte v obci tmavé zákutia či uličky? Chceli by osvetliť vaše mesto či obec viac, no brzdí vás rozpočet? Riešením môže byť solárne osvetlenie využívajúce dvojstranné tzv. bifaciálne solárne panely, ktoré dokážu osvetliť okolie rovnako dobre ako svietidlá napájané z verejnej siete.

Viac informácií

Solární osvětlení pro obecní využití v architektuře i dopravě

Solartechnika 3/2011

Přeměnou světelné energie proudící ze slunce na elektrickou můžeme získat nezávislý zdroj energie potřebný pro osvětlení veřejných prostor.

Viac informácií

Posvítit si na cestu každou noc i v zimě lze už bez dobíjení solárních lamp

Postavíte a svítíte, tak jednoduché to je. Nová solární lampa LADY SOL 5 NORTH je absolutně nenáročná na jakoukoli údržbu, přitom spolehlivě dodává komfortní osvětlení i v nejkritičtějších zimních měsících, kdy většina z nás má dojem, že žijeme v permanentní tmě.

Viac informácií

Ako využiť fotovoltaické zariadenia v prospech obce

SolarTechnika 1/2014

Obnoviteľné zdroje na výrobu elektriny - fotovoltaické inštalácie ponúkajú pre mestá a obce rôzne možnosti využitia zvyšujúce úspory energie. Celkové zníženie prevádzkových nákladov obce na energie možno dosiahnuť najmä vhodným pripojením fotovoltaických zariadení na už jestvujúce budovy občianskej vybavenosti akými sú školy, administratívne budovy, domovy sociálnych služieb, športové a rekreačné objekty, či využitím fotovoltaiky v systéme verejného osvetlenia.

Viac informácií

Fotovoltaika na školách na južnom Slovensku

SolarTechnika 1/2013

V lete minulého roku sa na južnom Slovensku dokončil zaujímavý projekt výstavby slnečných elektrární na strechách štrnástich obecných objektov, prevažne škôl. Iniciátorom a investorom bola firma NoviSol. Požiadali sme preto jedného z konateľov spoločnosti, Ing. Štefančíka o viac podrobností.

Viac informácií

Späť