SolartechnikaSolarTechnika_animacia

 

 

Solárne systémy

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >  Posledná

Dokáže vyrábať elektrinu i zo svitu mesiaca.

Novinky zo solárnej techniky

Solárny kolektor Rawlemon Betaray, ktorý bol nedávno predstavený verejnosti je založený na princípe zhromažďovania svetla pomocou okrúhleho objektívu. Prístroj je tak silný, že dokáže využiť i mesačné svetlo.

Viac informácií

Solárne ostrovné off-grid systémy

SolarTechnika 1/2014

Pod týmto pojmom rozumieme autonómne riešenia, ktoré plnohodnotne nahradia elektrickú sieť. Solárne systémy sú dnes azda jedinou racionálnou cestou pre horské alebo záhradné chatky, domy, terasy, monitorovacie stanice, farmárov a ľudí, ktorí jednoducho žijú mimo sieť.

Viac informácií

Keď panely a invertory zákazníkom nestačia...

SolarTechnika 2/2014

VONSCH ponúka slovenské komplexné riešenia pre fotovoltiku

Keď sme koncom minulého roka uverejnili článok „Slovenský „zelený" invertor  pre strešné aplikácie ...", netušili sme aký rozruch spôsobí. Pribúdali komentáre, ohlasovali sa záujemcovia z domova i zo zahraničia. Nadväzujúce školenia pre partnerov vyvolávali vlny záujmu. Z týchto užitočných stretnutí s partnermi i zákazníkmi vzišli požiadavky na nové a nové riešenia a tak sa rodina fotovoltických produktov VONSCH rozrástla a stále rozrastá o nové výrobky, zaujímavé príslušenstvá, novinky  v monitoringu či úplne nové aplikačné riešenia. A dnes vieme s istotou povedať, že tých „náročných" ale zároveň aj najatraktívnejších riešení je drvivá väčšina.

Viac informácií

Slovenský „zelený“ invertor pre strešné aplikácie

Takým jedinečným, ako je vo svojom prostredí váš dom, by mal byť aj váš fotovoltický systém. Aj keď je na trhu veľa „cenových" ťahákov a „zaručených" riešení, rýchle rozhodnutie vás môže prísť veľmi draho.

Viac informácií

Ekologická likvidace solárních panelů

SolarTechnika 1/2014

Další daň solárníkům anebo boj na ochranu životního prostředí?

O solárním byznysu v České republice toho bylo napsáno za poslední roky více než dost. Vše začalo rokem 2007. Tehdy docházelo k exponenciálnímu nárůstu počtu fotovoltaických elektráren, udělených licencí a tím pádem instalovaného výkonu, viz. obrázek (zdroj ERU).

Viac informácií