SolartechnikaSolarTechnika_animacia

 

 

SolarTechnika 2/2010

 1 2 3 4 5 6 > 

INOVATÍVNA POVRCHOVÁ ÚPRAVA PRE FOTOVOLTIKU

SolarTechnika 2/2010

S využitím inovatívnych technológií, chcú výrobcovia solárnych článkov a fotovoltických modulov zvyšovať energetickú výnosnosť vyrábaných zariadení. Technológia Plasmadust (povrchová úprava, ktorej výsledkom je súvislá vrstva obsahujúca častice s priemerom od 100 nm do 20 μm) rieši problémy, ktoré existovali až doposiaľ pri aplikácii na systém zberníc (sústava vodičov, ktoré prepájajú viaceré elektrické či elektronické zariadenia a slúžia na vzájomný prenos energie, alebo údajov vo forme elektrických impulzov, medzi nimi).

Viac informácií

Komu sa oplatia slnečné kolektory

SolarTechnika 2/2010

Odpoveď je jednoduchá. Pri existujúcej dotácii 200 € na m2 inštalovanej absorbčnej plochy kolektorov sa to oplatí takmer každému majiteľovi rodinného domu. Takúto výšku dotácie je možné získať do 8 m2 absorbčnej plochy. Pri plochách nad túto hranicu sa dotácia zníži na 50 €/m2.

Viac informácií

Řešení pro každou fotovoltaickou elektrárnu

SolarTechnika 2/2010

Spoločnosť Ingeteam je v radoch odbornej verejnosti známa ako renomovaný dodávateľ komplexných riešení v oblasti priemyselnej automatizácie. Zákaznícky úspešné progresív-ne a inovatívne riešenia a využívanie moderných technoló-gií sú hlavným predpokladom ďalšieho rozvoja spoločnosti. V posledných desiatich rokoch sa firma stala významným dodávateľom komponentov pre výstavbu fotovoltických elektrární a dnes patrí v celosvetovom merítku k piatim najväčším výrobcom. Viac informácií poskytol zástupca spoločnosti, Ing. Michal Řeha.

Viac informácií

Orechová Potôň: Výstavba fotovoltaické elektrárny Orechová Potôň

SolarTechnika 2/2010

Dobře naplánovaná a navržená fotovoltaická elektrárna je klíčem k vysokým energetickým ziskům investora. Průběh výstavby 1MW fotovoltaické elektrárny v Orechové Potôni zachytil nejen časosběrný filmový dokument, ale také naše redakce. Nahlédněte s námi do postupu výstavby fotovoltaické elektrárny v Orechové Potôni na jižním Slovensku.

Viac informácií

Ako získať čo najvyšší efekt z prevádzky fotovoltickej elektrárne?

SolarTechnika 2/2010

Predpokladom pre úspešnú prevádzku je monitorovanie výkonu a funkcie hlavných komponentov fotovoltickej elektrárne, kvalitný servis a riešenie nadväzujúcich otázok, napríklad jej ochrana a poistenie rizík bežnej prevádzky.

Viac informácií