SolartechnikaSolarTechnika_animacia

 

 

SolarTechnika 2/2013

 1 2 3 > 

Prečítajte si aktuálne vydanie

SolarTechnika 2/2013

Trblietavé solárne články so 100 násobne vyššou účinnosťou

SolarTechnika 2/2013

Americkí vedci  zo Sandia Natonal Laboratory  vytvorili solárne články, ktoré pripomínajú svojim leským vzhľadom zlaté snehové vločky.  Tieto efektné články by mali podľa ich tvorcov predznamenať novú generáciu solárnych článkov s  prelomovým potenciálom vo využívaní slnečnej  energie. Malé solárne flitre totiž potrebujú stokrát menej materiálu na výrobu rovnakého množstva elektriny ako dnešné šesťpalcové (15 cm) solárne články. Vďaka malým rozmerom existuje množstvo možnosti, kde sa môžu tieto univerzálne mikro solárne články aplikovať.

Viac informácií

Optimalizace výkonu fotovoltaické elektrárny a zrychlení doby návratu investice

SolarTechnika 2/2013

Investujeme do fotovoltaické elektrárny (FVE) proto, že chceme jistou míru nezávislosti na producentech elektrické energie a na distribuční síti. Projevujeme tak vůli chránit se před potenciálním zvyšováním nákupní ceny energie, ale také před jejím nedostatkem.

 

Viac informácií

Teplá voda pre 105 bytových jednotiek

SolarTechnika 2/2013

 

Pri súčasných cenách energie je pochopiteľné, že výrobcovia vykurovacích zariadení hľadajú riešenia úspornej prípravy teplej vody. Vzhľadom k novej európskej smernici o energetickej efektívnosti sa však vyžaduje aj vývoj a inštalácia nových technológií, ktorými sa zníži spotreba energie. Jedným z inovatívnych riešení ohrevu teplej vody a vykurovania je aj modulárny zásobníkový systém MSS/3 značky Vaillant.

 

Viac informácií

Sledování stavu jednotlivých panelů optimalizuje životnost elektrárny

SolarTechnika 2/2013

Na sklonku loňského roku energetické společnosti opět zahájily výkup elektřiny, a tak fotovoltaické elektrárny získaly opět na popularitě. Svědčí o tom jejich instalovaný počet, který překonal boom roku 2010. I když se ceny instalací výrazně snížily, stále jsou pro investora nejvyšším počátečním nákladem a automaticky se kalkuluje návratnost, kterou mu zajistí vyrobená elektřina. Pokud však panely nejsou v ideální kondici, může se tato návratnost prodloužit i o několik let.

Viac informácií