SolartechnikaSolarTechnika_animacia

 

 

Inovatívny systém sklenených dlaždíc

Švédska spoločnosť Solta Energy prišla na trh so zaujímavým riešením využitia slnečnej energie inštalovaným na strechy. Po mnohých rokoch výskumu sa v spoločnosti podarilo vytvoriť kompletný systém sklenených dlaždíc, ktoré sa používajú na vykurovanie budov. Odborníci tvrdia, že tento systém bude alternatívou k tradičným solárnym zastrešeniam.

Štúdiom a pozorovaním aplikácií energeticky úsporného stavebníctva dospeli inžinieri z švédskej firmy SolTech k záveru, že na trhu existuje riešenie, ktoré klasický skleníkový efekt môže využívať na vykurovanie budov. Zužitkovanie tejto inšpirácie ich priviedlo k vytvoreniu systému sklenených dlaždíc slúžiacemu ako vykurovací systém budovy.

 

 

 

Podľa odhadov z jedného štvorcového metra sklenených dlaždíc môže užívateľ získať 300-500 kWh energie za rok v závislosti od klímy, sklonu a orientácie strechy. Horúci vzduch, ktorý sa hromadí v strešnej krytiny je nasávaný a následne sa používa na ohrev špeciálnej kvapaliny, ktorou je vykurovaná celá budova.
Výhodou skleneného obkladu je jeho flexibilnosť. Systém umožňuje pracovať s mnohými typmi kotlov a tepelných čerpadiel. Zástupcovia švédskej spoločnosti tiež tvrdia, že sklenené dlaždice sú odolnejšie než tradičné strešné krytiny, ktoré sú vyrobené z hliny, betónu alebo kovu. Hladký sklenený povrch má aj ďalšiu samočistiacu vlastnosť vďaka ktorej sa na strechách neusádzajú riasy, lišajníky a machy. Sklenené solárne zastrešenie sa môže použiť rovnako na nové budovy ako aj na tie, ktoré boli postavené dávnejšie a majú strechu pokrytú iným materiálom. Sklenené dlaždice sa totiž dajú jednoducho kombinovať s tradičnými dlaždicami.

Texta foto: SolTech

Späť

Komentáre k článku | Pridať komentár

István Turóczy (01.03.2015)

To by ma zaujímalo, ci máte nejakú pobocku alebo hocijaky kontakt v Madarsku. Ak ano, poslíte mi mailovú adresu alebo telefon na nich.
Dakujem: István Turóczy

Balogh Lajosné (19.02.2015)

Prosím, láskavo pošlite cenovú ponuku. Môj dom sedlová sever-juh fekvésü-. 68 m2 podlahovej plochy domu. hi. Balogh Lajosné

Milos Hyravy (13.12.2013)

Tiez by ma zaujimalo, ci uz existuje spolocnost na SLovensku, ktora dokaze taketo riesenie ponuknut

Milan CHVALINA (21.10.2013)

Prosím o zaslání cenové nabídky na realizaci výkonu cca 5KW formou FotoVoltaických tašek na střechu ,

Jindřich Varhan (20.10.2013)

Prosím o bližší informace:
váha, rozměry, cena, nutnost přípravy - tj. latě nebo je nutné podbití prkny, jak se předem utěsní střecha (stropy)a pod.
Cena za dopravu, za montáž a pod.
Děkuji
A + J. Varhanovi

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
3 + 7 =
Odoslanie formulára