SolartechnikaSolarTechnika_animacia

 

 

Solartechnika 4/2011

 1 2 3 4 5 6 7 8 > 

Čítajte najnovšie vydanie časopisu SolarTechnika

Solartechnika 4/2011

Chcete získať celoročný zdroj teplej úžitkovej vody alebo energie na vykurovanie svojho domu či bytovky? Alebo radšej by ste získali nezávislosť od verejnej  elektrickej siete?

Spoznajte cestu k energetickej nezávislosti.

Kliknite na  >>>      SolarTechnika 4_2011

 

Solárne osvetlenie s dvojnásobným výkonom

Solartechnika 4/2011

Máte v obci tmavé zákutia či uličky? Chceli by osvetliť vaše mesto či obec viac, no brzdí vás rozpočet? Riešením môže byť solárne osvetlenie využívajúce dvojstranné tzv. bifaciálne solárne panely, ktoré dokážu osvetliť okolie rovnako dobre ako svietidlá napájané z verejnej siete.

Viac informácií

Monitoring zo sveta

Solartechnika 4/2011

Trošku netypický „panelák“

Solárne autobusové zastávky

Na dome Obamovcov budú solárne panely

Viac informácií

Ekologické bývanie pre mladé rodiny

Solartechnika 4/2011

Z bývalej výmenníkovej stanice sa v Jablonci nad Nisou stala bytovka, poskytujúca tzv. štartovacie ubytovanie mladým rodinám. Súkromný investor ju postavil tak, aby šetrila životné prostredie aj peňaženky svojich obyvateľov. Jeho snahy boli korunované prvým miestom na súťaži E.ON Energy Globe Award ČR 2011 v kategórii Zem.

Viac informácií

V Čakanoch vyrobili milióntu kilowatthodinu

Solartechnika 4/2011

V polovici septembra otvorili v malej obci Čakany, v okrese Dunajská Streda, fotovoltickú elektráreň PV Čakany. Obec, ktorá ma necelých 600 obyvateľov má vlastnú elektráreň s inštalovaným výkonom 750 kWp. Ročne vyrobí približne 930-tisíc kWh, čo pokryje spotrebu elektriny všetkých 215 domácností v obci.

Viac informácií