SolartechnikaSolarTechnika_animacia

 

 

Solárny panel v kryte čítačky

 

Využitie slnečnej energie na napájanie drobných elektrických spotrebičov má obrovský a zatiaľ iba iba málo využívaný potenciál. Pokiaľ fotovoltické panely zabudované v mobilných telefónoch nemajú zatiaľ priliš prevratné parametre, (hlavne čo sa týka výkonu),   v prípade solárneho krytu  pre čítačku s názvom  SolarKindle to však neplatí.

Zariadenie váži iba 215 gramov, je vybavená flexibilným, ľahkým amorfným solárnym panelom, ktorý je schopný zabezpečiť určitú úroveň nabíjania aj v tieni. Jedna hodina nabíjania panelu na priamom slnku podľa výrobcu SolarFocus Technology môže poskytnúť energiu takmer na tri dni čítania.

Po úplnom nabití krytu sa solárny panel automaticky prepne na nabíjanie 1 500 mA rezervnej batérie. Plne nabitá rezerva vyžaduje nabíjanie zhruba počas ôsmich hodín priameho slnečného žiarenia vďaka čomu poskytuje až 80 percent záložného napájania pre čítačku.

SolarKindle má integrovanú LED lampu na čítanie so svietivosťou 800 luxov. Ak sa rezervná batéria používa na osvetlenie samostatne, môže svietiť až 50 hodín. Stav nabíjania a vybíjania batérie ukazuje LED indikátor.

 

Späť

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
4 + 4 =
Odoslanie formulára