SolartechnikaSolarTechnika_animacia

 

 

SolarTechnika_3_2012

 1 2 3 4 5 6 > 

Transparentné solárne panely namiesto okien

SolarTechnika_3_2012

Výskumníci z Univerzity v Kalifornii vytvorili priehľadné solárne panely, ktoré môžu viesť k elektrinu, ako štandardné okná.

Viac informácií

Solárny stôl

SolarTechnika_3_2012

Spoločnosť Intelligent Forms navrhla a skonštruovala solárny stolík. Je to nielen unikátny dozajnérsky majsterský kúsok, ale aj užitočný a praktický doplnok domácnosti alebo vonkajších priestorov - terás či záhrad. Stôl  je vyrobený zo skla a ocele. Solárne články integrované v ňom vyrábajú dostatok elektrickej energie, aby dokázali poháňať notebook alebo iné elektrické spotrebiče. Okrem toho vďaka LED podvieteniu v tme stôl ponúka pohodlné príjemné prostredie. Panely  vyrobia približne 73 kilowatthodín energie ročne, čo umožňuje 12 hodín denne pracovať na notebooku.

Viac informácií

Lavička s integrovaním svietidlom

SolarTechnika_3_2012

Koncept  solárnych lavičiek navrhlo dizajnérske štúdio Voda. Táto viacfunkčná univerzálna kombinácia pouličného osvetleniach a lavičiek využíva slnečnú energiu na napájanie vstavaného úsporného LED osvetlenia. Solárne panely zabudované do lavičiek umožňujú, aby tieto moderné solárne zariadenia mohli byť umiestnené kdekoľvek v meste nezávisle od možnosti napojenia na verejnú elektrickú sieť.

Viac informácií

Koncentrátor dokáže zvýšiť solárny výkon o 400 percent

SolarTechnika_3_2012

Zvyšovanie výkonu solárnych panelov a znižovanie ich ceny je jedinou cestou, ktorou sa môže zabezpečiť ich masové využívanie. Firmy zaoberajúce sa vývojom nových solárnych technológií pracujú na výskume a vývoji viacerými alternatívami. Californská firma HyperSolar si uvedomila, že najdrahšou časťou každého solárneho panelu sú solárne články, takže pokiaľ by panely mohli produkovať rovnaké množstvo elektriny s menším počtom buniek, ich cena by sa výrazne znížila.

Viac informácií

Kempovanie pre náročných

SolarTechnika_3_2012

Takmer všetci obyvatelia súčasných veľkých miest sa zhodujú v názore, že z času na čas treba aspoň na jeden deň opustiť betónové džungle dnešných sídlisk. Dobrým riešením pre tých, ktorí sa radi zobúdzajú v prírodnom prostredí naplnenom čerstvým lesným vzduchom a spevom vtákov a uprednostňujú aktívne trávenie voľného času je kempovanie.

Viac informácií