SolartechnikaSolarTechnika_animacia

 

 

Novinky zo solárnej techniky

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >  Posledná

Prvý solárny rodinný automobil, ktorý vytvára dvakrát viac energie, než spotrebuje

Video

Prielom v oblasti udržateľnej energie a dizajnu áut umožnil tímu inžinierov postaviť  v skutku pozoruhodné vozidlo. Holandskému tímu sa podarilo vyrobiť prvý rodinný elektromobil, ktorý dokáže vyrobiť dvakrát viac energie, ako dokáže spotrebovať a  odvezie 4-člennú posádku.

Viac informácií

Dokáže vyrábať elektrinu i zo svitu mesiaca.

Novinky zo solárnej techniky

Solárny kolektor Rawlemon Betaray, ktorý bol nedávno predstavený verejnosti je založený na princípe zhromažďovania svetla pomocou okrúhleho objektívu. Prístroj je tak silný, že dokáže využiť i mesačné svetlo.

Viac informácií

Hotel Lotus v čínskej púšti

Architekti pri stavbe hotela Lotus nachádzajúceho sa v čínskej púšti Xiangshawan používajú priekopnícke a inovatívne stavebné techniky umožňujúce vytvoriť konštrukciu hotela zdanlivo sa vznášajúcu nad krajinou. Celý hotel je napájaný solárnou energiou. Nachádza sa medzi hlavnými mestskými centrami Baotou, Hohhot a Ordos. Bol navrhnutý architektmi PLaT, ktorí sa snažia vytvoriť z týchto miest aj vďaka novovybudovanému hotelu turistickú destináciu.

Viac informácií

Solárna plávajúca škola

Shidhulai swanirvar sangstha je nezisková organizácia, ktorá si kladie za cieľ poskytnúť celoročné vzdelanie žiakom základných škôl, žijúcich v južných oblastiach Bangladéša, často postihnutých záplavami spôsobenými monzúnovými dažďami.

Viac informácií

Polárnu noc rozžiarili heliostatické zrkadlá

Nórske priemyselné mestečko Rjukan ležiace zhruba 170 kilometrov od Osla bolo každý rok šesť mesiacov ponorené do tmy.  Od novembra 2013 sa slnečné lúče vrátili do mesta aj v tomto období. Je to vďaka systému heliostatických zrkadiel, ktorý boli uvedený do prevádzky. Cieľom projektu je vytvorenie miesta na stretávanie ľudí trpiacich nedostatkom slnečného žiarenia.

Viac informácií

Späť