Aplikácie, ktoré budete chcieť používať, ak vám záleží na životnom prostredí

V tak veľkom meste ako New York je metro ako hlavný dopravný prostriedok nevyhnutnosťou. Keďže NYC si pamätá skutočnú „betónovú džungľu“, mapa siete metra sa môže z času na čas zdať trochu mätúca. Tvorcovia aplikácií pochopili svoju príležitosť vyjsť v ústrety cestujúcim a pokúsili sa vytvoriť aplikácie, ktoré budú čo najpresnejšie, aby vám cestovanie v metre spríjemnili. Existujú rôzne aplikácie, ktoré vám môžu pomôcť na vašej ceste po celom New Yorku, a tu sú tie, ktoré by ste si určite mali vyskúšať.

Citymapper

Ide o bezplatnú aplikáciu, ktorá je k dispozícii pre používateľov zariadení Android aj iPhone. Ide o komplexnú aplikáciu, ktorá sa nevzťahuje len na cestovné poriadky metra a autobusov, ale aj na linky prímestskej železnice mimo MTA, Citi Bike, NYC Ferry a Car2Go. Takto jednoducho nájdete najrýchlejšiu a najkratšiu cestu do cieľovej destinácie, ktorá často nezahŕňa len metro. Aplikácia tiež uvádza ceny lístkov, ako aj konkrétne poveternostné podmienky pre určité úseky.

Tranzit

Transit je tiež zadarmo pre používateľov iPhone a Android a zobrazuje vám cestovný poriadok autobusov a vlakov v reálnom čase. Má čisté rozhranie, ktoré transparentne zobrazuje všetky potrebné informácie. Ak sa vám stane, že zmeškáte autobus alebo vlak, ktorý ste si naplánovali, Transit vám nájde ďalšie podchody alebo autobusy, aby ste sa dostali do cieľovej destinácie. Zahŕňa aj iné dopravné prostriedky, ako napríklad Citi Bike, prímestskú železnicu a iné.

Google Mapy

Neodmysliteľná aplikácia akéhokoľvek telefónu s Androidom alebo iPhonu môže byť skutočne pekným nástrojom na plánovanie vašej trasy metra. Najprv berie do úvahy vaše najčastejšie navštevované body, ako je váš domov a pracovisko, a nájde najkratšiu trasu, ako aj čas, ktorý potrebujete na dochádzanie každým dopravným prostriedkom. Mapy Google vás tiež informujú o meškaniach na vašich bežných každodenných trasách. Zdá sa, že táto aplikácia obsahuje aj ďalšie podrobnosti, ktoré môžu v určitých bodoch znamenať veľa: chôdza a počet zastávok medzi dvoma cieľmi.

Moovit

Moovit je dosť podobný iným komplexným aplikáciám v zozname. Sleduje cestovný poriadok v reálnom čase, informuje vás o autobusoch a vlakoch, ktoré sa líšia od oficiálneho cestovného poriadku, a pokrýva niekoľko prostriedkov verejnej dopravy. Užitočnou vlastnosťou Moovitu je, že spolupracuje s Be My Eyes, čím umožňuje nevidomým a zrakovo postihnutým ľuďom pohybovať sa po meste.

Stratégia ukončenia

Táto aplikácia stojí 3,99 USD a môžete ju používať, iba ak vlastníte iPhone. Je špeciálne navrhnutý tak, aby vám ukázal, kde je najbližší východ z miesta, kde stojíte na nástupišti metra. Šetrí váš čas najmä vtedy, keď má stanica metra len jeden východ.

Rampd

Rampd je bezplatná aplikácia, ktorá vás informuje o informáciách o výťahoch a eskalátoroch v metre. Keďže veľa ľudí sa na ne spolieha, že ušetria čas a nájdu skratku, nie je prekvapením, že sa z času na čas pokazia, čo môže byť nemilé prekvapenie, keď sa ponáhľate. Predstaví vám stanice, ktoré majú výťahy alebo eskalátory, alebo jednoducho stanice, kde sú v prevádzke.

Related Post