Hlavné environmentálne problémy roku 2021

Katastrofy a prírodné katastrofy, ktoré sú vo svete čoraz častejšie, nás upozorňujú, aby sme venovali väčšiu pozornosť globálnym environmentálnym problémom. Je jasné, že my ako ľudia platíme svoje dlhy a chyby, ktoré sme urobili voči prírode a životnému prostrediu. Oficiálne masmédiá sa však akosi nevenujú tejto problematike a verejnosť je ochudobnená o ďalšie informácie o globálnych problémoch životného prostredia. Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí chcú o tejto téme počuť viac a byť neustále informovaní, odporúčame vám tieto kanály YouTube, ktoré vám môžu rozšíriť pohľad a pohľad na klimatické zmeny, globálne otepľovanie, znečistenie atď.

Klimatické zmeny NASA

Tento kanál spravuje popredná svetová agentúra pre klimatické zmeny. Je to bohatý zdroj presných a aktuálnych správ, ako aj informácií o klimatických zmenách na Zemi. Keďže NASA používa najnovšiu technológiu na zhromažďovanie údajov o klimatických zmenách a globálnych problémoch, môžete si vychutnať jej jedinečné vizualizácie a aktualizácie v tejto veci. Na tomto kanáli si môžete pozrieť zaujímavé videá, ako sú fázy globálneho otepľovania v rokoch 1880 – 2021, odtlačky oceánov z hľadiska interakcií medzi vzduchom a morom v malom meradle a prepojenia oceánu, počasia a klímy, straty ľadovej hmoty v Antarktíde a Grónsku a mnohé ďalšie iní. Videá sú dostupné v dvoch jazykoch, angličtine a španielčine.

Klimatické mesto

Tento kanál humoristickým a satirickým spôsobom prezentuje globálne problémy životného prostredia. Tvorcovia kanála kombinujú komédiu a vedecké fakty, aby vysvetlili tieto veľké problémy, ako aj navrhli potrebné kroky na ich prekonanie. Ich mottom je „vzdelávať a zabávať, ale hlavne prinútiť viac ľudí hovoriť s ostatnými o zmene klímy bez toho, aby sa o tom cítili trápne alebo neinformovaní“. Vo svojich videách prirovnávajú rýchlu módu k horúcemu odpadu, hovoria o šialených klamstvách o výpadkoch v Texase a popisujú recykláciu plastov ako skutočný podvod.

Global Weiding

Tvorkyňa Global Weirding, Katharine Hayhoe, používa karikatúry na to, aby rozdelila problémy klimatických zmien do základov. Predstavuje nám svoj kanál s malým problémom „o niekoľko stupňov vyššie“, ktorý môže mať v skutočnosti ničivé účinky na celú planétu. Zdá sa, že Hayhoe chce osloviť divákov všetkých vekových kategórií, dokonca aj deti, a poučiť ľudí o tom, ako málo detailov sa na prvý pohľad môže v skutočnosti zmeniť na globálne problémy, keď sa skombinujú zo všetkých strán sveta.

Naša meniaca sa klíma

Tento kanál YouTube vysvetľuje, ako jednoduché každodenné činnosti vedú k zmene klímy a pomáhajú nám uvedomiť si našu zodpovednosť. Kanál sa môže zdať kruto úprimný a je dosť kritický pre naše každodenné zvyky a rutiny. Vysvetľujú, ako online nakupovanie spôsobuje uhlíkovú stopu, ako Ecosia funguje ako ekologický vyhľadávač a lámu dilemu, či vegánstvo skutočne dokáže spomaliť klimatické zmeny. Možno si všimnúť, že tento kanál je otvorenou kritikou kapitalizmu ako takého.

Podnebie Adam

Tu prichádza skutočný vedec, aby diskutoval o klimatických zmenách na YouTube. Dr. Adam Levy má titul Ph.D. z fyziky atmosféry na Oxfordskej univerzite a pristupuje k globálnym problémom z vedeckého hľadiska. Okrem použitia fyziky na podporu svojich videí sa Adam odvoláva aj na psychologický výskyt ľudí, ktorí sa radšej rozhodnú nepodniknúť žiadne kroky, aby sa vyhli ďalším prírodným katastrofám.

Related Post