Preteky o zelenú energiu sú v plnom prúde!

21. storočie sa vyznačovalo mnohými technologickými revolúciami, vrátane tých, ktoré sa týkajú obnoviteľných zdrojov energie. Ľudia sa obracajú k solárnej technike ako k hlavnému energetickému zdroju, pretože je ekonomickejšia, lacnejšia a predovšetkým ekologická. Asi najväčším prekvapením je, že ceny solárnych zariadení od roku 2010 drasticky klesli, aj keď počet používateľov každým dňom rastie. Dnes je solárny priemysel zavedený takmer vo všetkých sektoroch – rezidenčných, priemyselných a komerčných. Tu sú najnovšie solárne trendy, ktoré sa objavili.

Solárne FV panely

Prototyp týchto panelov bol vyvinutý v Národnom laboratóriu pre obnoviteľnú energiu. Dosiahol 47 % účinnosti v laboratórnych podmienkach a takmer 40 % účinnosti v poľných podmienkach. Tieto čísla zvyšujú cenovú dostupnosť FV panelov, a preto sa stále viac ľudí obracia na toto energetické riešenie. Solárne FV panely môžu mať rôzne dizajny, ktoré sa dokážu prispôsobiť individuálnym potrebám konkrétnej budovy alebo miesta konania.

Solárne strechy a cesty

Keďže ekológovia vidia svetlú budúcnosť solárnych technológií, tí, ktorí sa starajú o životné prostredie, považujú FV inštalácie za neoddeliteľnú súčasť svojich domácností. Preto bola solárna technológia nedávno integrovaná do stavebných blokov striech a ciest, aby ľuďom ušetrila čas a peniaze. Nielenže tieto solárne integrácie znižujú účty a znižujú toxické emisie, ale prinášajú aj vyššiu hodnotu nehnuteľnosti.

Solárne a elektrické vozidlá

Nie je žiadnym prekvapením, keď si ľudia nasadia solárne strechy a využijú solárne cesty, aby sa zmenili na ekologické vozidlá. Elektrické vozidlá vyžadujú nabíjanie automobilov pomocou akéhokoľvek zdroja energie, ktorý dokáže transformovať energiu na elektrickú energiu. Niektoré z najväčších miest sveta dokonca zavádzajú do verejnej dopravy elektrické autobusy, ktoré je možné pred každou jazdou nabiť na štartovacej zastávke. Tieto elektrické vozidlá môžu byť podporované solárnymi panelmi a môžu poháňať svoje dochádzanie so 100% slnečným žiarením. Solárne panely možno považovať aj za doplnkový zdroj energie, ak majú nabíjacie stanice obojsmerné možnosti.

Plávajúce solárne farmy

Tento druh solárnej farmy nepotrebuje na prácu nehnuteľnosť ani pevnú pôdu. Ich inštalácia je oveľa lacnejšia ako inštalácia pozemných solárnych fariem. Pokiaľ ide o účinnosť, ich produkcia energie je o 10% väčšia v dôsledku chladiaceho účinku vody. Voda samotná sa stará o čistotu solárnych panelov a znižuje plytvanie energiou na minimum. Okrem toho podporujú vodné hospodárstvo. Odparovanie vody sa znižuje, keďže solárne farmy blokujú cirkuláciu vzduchu a slnečné svetlo, plus solárne farmy zabraňujú vzniku deštruktívnych rias na vodnej hladine.

Solárne oblečenie

Solárna tkanina na oblečenie sa stále vyrába a hlavnou myšlienkou je zahrnúť solárnu energiu do každého jedného vlákna. Oblečenie by vám malo poskytnúť dostatok energie na to, aby ste sa zahriali v mrazivých dňoch, nabili si telefón, kedykoľvek budete chcieť, a naplnili všetky vaše potreby, keď ste na cestách.

Related Post